ZERTO zapewni ciągłość działania Twojej Firmy

Zerto - zapewniamy ciągłość działania firm

CBRE - największa na świecie firma doradcza i inwestycyjna działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych, obecna także w Polsce, zmniejsza ryzyko utraty swoich danych informatycznych z 30 minut do 10 sekund, dzięki współpracy z Zerto.

Firma Zerto, której partnerem w Polsce jest krakowski Servus Comp, nawiązała współpracę z CBRE – liderem w branży nieruchomości w celu ochrony jej globalnych zasobów informatycznych. Najważniejszym parametrem całego projektu było zmniejszenie okna ekspozycji, w którym może nastąpić utrata danych z 30 minut do okresu poniżej 10 sekund. Firma CBRE wymagała zapewnienia ciągłości biznesowej a „nieporównywalnie szybkie” usuwanie skutków ewentualnych awarii systemowych było na stałe wpisane w jej podstawową strategię biznesową.

Przed podjęciem decyzji o nawiązaniu współpracy z Zerto głównym problemem CBRE było zapewnienie ciągłości biznesowej bez najmniejszego wpływu na codzienną działalność firmy. Zabezpieczenie poprzez snapshotową replikację nie dawało takiej pewności.

Matthew Kates, Country Manager Zerto w Australii i Nowej Zelandii w wypowiedzi dla australijskiego CRN powiedział: "Snapshot jest oczywiście lepszy niż robienie prostej kopii zapasowej, ale i ta metoda powoduje problemy z wydajnością w środowisku za każdym razem gdy trzeba wstrzymać system".

Dziś w biurach CBRE w Sydney, Tokio i Hong Kongu jest chronionych ponad 500 maszyn wirtualnych. Chronione aplikacje obejmują dane dotyczące nieruchomości, zasobów ludzkich, zasobów finansowych oraz aplikacje Oracle i SharePoint.

Darren Warner, dyrektor regionalny CBRE ds. operacji infrastrukturalnych w regionie Azji i Pacyfiku, powiedział: "Nie było żadnego innego rozwiązania informatycznego, które mogło zapewnić nam odzyskiwanie danych tak szybko jak Zerto”.

"Zmniejszyliśmy RPO z 30 minut do czasu poniżej 10 sekund, nawet biorąc pod uwagę opóźnienie między naszymi centrami danych w Hong Kongu i Sydney" dodał Warner.

Ponieważ CBRE ściśle współpracuje z instytucjami finansowymi, ważne jest dla firmy, aby móc wymieniać z nimi informacje tak szybko, jak to jest możliwe.

"Jeśli nie moglibyśmy wypełniać założeń wszystkich umów SLA, nasi partnerzy (banki) mogliby wypowiedzieć nam umowy, a to uderzyłoby bezpośrednio w naszych klientów, którzy dzięki nam pozyskują finansowanie dla swoich projektów" powiedział Warner.

Dodał także, że dzięki Zerto CBRE może przeprowadzać zaawansowane testy disaster recovery swoich aplikacji bez najmniejszego wpływu na ciągłość pracy całego środowiska. Częstsze testy oznaczają wyższy poziom bezpieczeństwa danych.

 

Zapraszamy do kontaktu: Servus Comp jest partnerem ZERTO w Polsce! (www.servus-it.pl/zerto).

disaster recovery

Servus-Comp jest bezpośrednim partnerem firmy Zerto, specjalisty w dziedzinie disaster recovery – kryzysowego  odzyskiwania danych w korporacyjnej klasie enterpise. Zespół ds. Zerto periodycznie organizuje z klientami workshopy on-line. Wystarczy zapisać się na kolejny dogodny termin. Servus Comp zajmuje się wdrażaniem najnowszych technologii informatycznych i bezpieczeństwem danych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *