Karta SimpliVity Servus Comp

KARTA SIMPLIVITY OMNISTACK

BEZPIECZEŃSTWO

Karta SimpliVity OmniStack.

Usługa SimpliVity

Urządzenie hiperkonwergentne zastępuje serwer, macierz dyskową, sieć SAN, urządzenia backup i całe niezbędne do ich działania okablowanie, oprogramowanie i osprzęt przenosząc je w warstwę wirtualną.

Karta SimpliVity OmniStack Accelerator Card

Technologią dzięki której w hiperkonwergentnym rozwiązaniu SimpliVity możliwa jest optymalizacja, kompresja i deduplikacja danych w czasie rzeczywistym (inline, near wire speed) jest karta akcelerująca (SimpliVity OmniStack Accelerator Card). Operacje te są dokonywane na wejściu danych do systemu, zaraz kiedy opuszczają hypervisor. Od tego momentu, dane funkcjonują w postaci zoptymalizowanej w całym systemie, we wszystkich fazach ich cyklu życia  (w podstawowym data center, podczas dokonywania backupów, podczas przesyłania przez WAN, podczas wysyłania danych do publicznej chmury, etc.). Dane w formie zoptymalizowanej są zapisywane też we wszystkich elementach sprzętu data center: na dyskach HDD, SDD, w pamięci RAM. Podstawowym elementem jest blok o wielkości 4KB-8KB.

Dlaczego jest to istotne i potrzebne?

Deduplikacja w wykonaniu SimpliVity OmniStack ze sprzętową akceleracją dostarcza wszystkie zalety deduplikacji, bez absorbowania żadnych dodatkowych zasobów systemu (w odróżnieniu do innych, mniej zaawansowanych rozwiązań, które konsumują zasoby procesora bądź potrzebują na jakimś etapie dodatkową przestrzeń dyskową). W przypadku Simplivity, kompresja i deduplikacja ma miejsce zanim dane trafią na dysk. Sprzętowa karta SimpliVity  OmniStack Accelerator Card (karta PCIe z FPGA, NVRAM, chroniona przez superkondensatory) robi to w czasie rzeczywistym, z prędkością bliską prędkości wire-speed. Dzięki temu oszczędza się nie tylko przestrzeń dyskową (efektywnie dostępna przestrzeń rośnie), ale także (a może przede wszystkim) zwiększa wydajność aplikacji. W jaki sposób? Eliminując nadmiarowe operacje I/O (IOPS). W momencie kiedy powtarzający się blok danych trafia to systemu, jest wychwytywany przez oprogramowanie OmniStack i nie jest zapisywany na dysk. Karta OmniStack Accelerator Card potwierdza wykonanie zapisu do aplikacji w czasie rzeczywistym, i jedynie uaktualnia tablicę metadanych o index (hash) tego bloku danych. Dysk twardy w ogóle nie jest absorbowany.

Podobnie jest w przypadku transferów przez sieć WAN. Nie ma już potrzeby na stosowanie zewnętrznych akceleratorów WAN (np. WaaS). Przesyłanie danych przez sieć WAN czy dokonywanie backup-ów do zapasowego data center podlega tym samym procesom co zapis na dysk. Przesyłane są wyłącznie indeksy, a następnie sprawdzana jest dostępność danych fizycznych i ewentualnie dosyłane są tylko te bloki danych, które nie występują jeszcze fizycznie w miejscu docelowym. Wszystkie przesyłane dane są przy tym skompresowane.  Zmniejsza to kilkudziesięciokrotnie czas wykonywania inkrementalnych backup-ów w porównaniu z rozwiązaniami tradycyjnymi.

Trzecim miejscem gdzie deduplikacja i kompresja pokazuje swoje korzyści jest połączenie z chmurą publiczną. SimpliVity OmniStack łączy się w bezpieczny i zoptymalizowany sposób z publiczną chmurą  Amazon Web Services. Dane przechowywane na urządzeniach SimpliVity mogą być backupowane i odzyskiwane z chmury Amazon, przy czym transfery podlegają tym samym operacjom deduplikacji i kompresji co opisane wcześniej zapisy na dysk czy transfery przez WAN. Zmniejsza to w oczywisty sposób nie tylko czas transferu danych ale również koszt, ponieważ mniej przesłanych danych oznacza niższe opłaty dla dostawcy chmury publicznej.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wdrożeniem usługi w swojej firmie -prosimy o kontakt z naszymi specjalistami.

 

Kliencie – poznaj nasze możliwości i zleć nam
obsługę Twoich zasobów IT w firmie!

PROFESJONALNI, RZETELNI - ZAWSZE DO USŁUG!