Często nasi Klienci mają dylemat czy kupić wszystkie urządzenia nowe, czy wymieniać stopniowo. Zawsze sugerujemy planowanie wydatków na wymianę podzespołów w zaawansowanej infrastrukturze IT firmy. Nie należy odkładać tych decyzji w nieskończoność. Powoduje to spore komplikacje, gdy nagle okazuje się, że nasze stare urządzenia odmawiają współpracy. Wiemy, że np. serwer czy macierz powinny być cały czas w ruchu i nie powinny być wyłączane, ale jednak czas mija i co zrobić po 5 latach ich ciągłej pracy? Warto zapytać, czy dane urządzenie serwer, macierz jest jeszcze supportowane przez producenta. Jeżeli tak, to można wydłużyć czas pracy tych urządzeń np. do 7 lat. Po tym okresie warto pomyśleć o zakupie nowych urządzeń. Newralgicznym elementem infrastruktury pod względem przydatności do dalszego użytkowania są wszelkie urządzenia sieciowe: routery, acces pointy, przełączniki – switche itd. Z reguły te urządzenia wymagają częstszych wymian i stałego upgrade ich firmware.

Nie zawsze oczywiście istnieje konieczność wymiany wszystkich elementów infrastruktury na nowe o czym świadczy zrealizowana usługa dotycząca zestawu: macierz Dell Compellent SC2000, serwer Dell EMC PowerEdge R330, przełącznik switch Dell 5448.
Do zainstalowanych urządzeń: macierzy Dell Compellent SC2000 i serwera Dell EMC PowerEdge R330 Klient poprosił o dodanie starszego modelu przełącznika Dell PowerConnect 5448. Po sprawdzeniu przełącznika okazało się, że jego stan techniczny jest na zadowalającym poziomie. Dodatkowo warto wspomnieć, że Klient dysponował dwoma takimi samymi przełącznikami, a zatem ewentualne ryzyko unieruchomienia przełącznika podstawowego nie było aż tak duże.

 

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.
Po przeprowadzonej rozmowie na temat potrzeb Klientów będziemy mogli przygotować optymalne rozwiązanie.
Dodatkowo możemy wdrożyć w infrastrukturze wybrane rozwiązanie.
Oferujemy kompleksową obsługę – od zamówienia do dostawy.  Zadzwoń już teraz !
 

 

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

w celu przygotowania oferty dostosowanej do Państwa potrzeb
i dobrania odpowiedniej konfiguracji serwera

tel. 48 12 631 91 22    mail: biuro@servus-comp.pl