Macierz Dell Compellent SC2000, Serwer Dell EMC PowerEdge R330, przełącznik switch Dell 5448

Często nasi Klienci mają dylemat czy kupić wszystkie urządzenia nowe, czy wymieniać stopniowo. Zawsze sugerujemy planowanie wydatków na wymianę podzespołów w zaawansowanej infrastrukturze IT firmy. Nie należy odkładać tych decyzji w nieskończoność. Powoduje to spore komplikacje, gdy nagle okazuje się, że nasze stare urządzenia odmawiają współpracy. Wiemy, że np. serwer czy macierz powinny być cały czas w ruchu i nie powinny być wyłączane, ale jednak czas mija i co zrobić po 5 latach ich ciągłej pracy? Warto zapytać, czy dane urządzenie serwer, macierz jest jeszcze supportowane przez producenta. Jeżeli tak, to można wydłużyć czas pracy tych urządzeń np. do 7 lat. Po tym okresie warto pomyśleć o zakupie nowych urządzeń. Newralgicznym elementem infrastruktury pod względem przydatności do dalszego użytkowania są wszelkie urządzenia sieciowe: routery, acces pointy, przełączniki – switche itd. Z reguły te urządzenia wymagają częstszych wymian i stałego upgrade ich firmware.

Nie zawsze oczywiście istnieje konieczność wymiany wszystkich elementów infrastruktury na nowe o czym świadczy zrealizowana usługa dotycząca zestawu: macierz Dell Compellent SC2000, serwer Dell EMC PowerEdge R330, przełącznik switch Dell 5448.
Do zainstalowanych urządzeń: macierzy Dell Compellent SC2000 i serwera Dell EMC PowerEdge R330 Klient poprosił o dodanie starszego modelu przełącznika Dell PowerConnect 5448. Po sprawdzeniu przełącznika okazało się, że jego stan techniczny jest na zadowalającym poziomie. Dodatkowo warto wspomnieć, że Klient dysponował dwoma takimi samymi przełącznikami, a zatem ewentualne ryzyko unieruchomienia przełącznika podstawowego nie było aż tak duże.

 

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.
Po przeprowadzonej rozmowie na temat potrzeb Klientów będziemy mogli przygotować optymalne rozwiązanie.
Dodatkowo możemy wdrożyć w infrastrukturze wybrane rozwiązanie.
Oferujemy kompleksową obsługę – od zamówienia do dostawy.  Zadzwoń już teraz !
 

 

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

w celu przygotowania oferty dostosowanej do Państwa potrzeb
i dobrania odpowiedniej konfiguracji serwera

tel. 48 12 631 91 22    mail: biuro@servus-comp.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *