dell_emc_data_domain Servus Comp

Dell EMC Data Domain

DELL EMC Data Domain

Systemy pamięci masowej z deduplikacją danych

DELL EMC Data Domain

Dell EMC Data Domain to systemy pamięci masowej z deduplikacją danych, które rewolucjonizują dziedziny tworzenia kopii zapasowych, archiwizowania i odzyskiwania sprawności po awarii przez stosowanie bardzo szybkiej deduplikacji przed zapisem.

Dell EMC Data Domain

Technologię Dell EMC Data Domain opracowano specjalnie pod kątem optymalizacji zalet oferowanych przez pamięci masowe z deduplikacją danych.
Zapewnia przepustowość do 31 TB/godz., co umożliwia wykonanie większej liczby kopii zapasowych w krótszym czasie i tym samym jest najszybszym rozwiązaniem na rynku!

Systemy EMC Data Domain oferowane są w gamie od niewielkich urządzeń aż po duże systemy przeznaczone dla centrów danych klasy enterprise. Pojedynczy system EMC Data Domain może być wykorzystywany do przechowywania kopii zapasowych i odzyskiwania danych, do zabezpieczania aplikacji korporacyjnych (np.: Oracle, Microsoft® Exchange, VMware® itp.), do archiwizacji oraz do przechowywania danych referencyjnych dostępnych online. Dostępne są różnorodne programy opcjonalne zapewniające ochronę danych w środowiskach informatycznych klientów.

SZYBKA DEDUPLIKACJA PRZED ZAPISEM

Dell EMC Data Domain to skalowalna pamięć masowa z własnym systemem operacyjnym (DDOS) i szeregiem algorytmów pozwalających na niezwykle wydajny proces deduplikacji danych Inline (w locie). Całość operacji wykonywana jest w trakcie realizacji kopii zapasowej dzięki czemu na dysk trafiają tylko unikalne bloki danych co pozwala na redukcje ilości danych od 10 do 40 razy (w zależności od typu danych).

 

Dell EMC Data Domain

BEZPIECZNA PAMIĘĆ MASOWA

Dell EMC Data Domain gwarantuje nienaruszalność danych nie tylko dzięki zastosowaniu trybu RAID 6 dla dysków, ale przede wszystkim dzięki systemowi ciągłej weryfikacji możliwości odtworzenia danych, wykrywania błędów oraz natychmiastowej naprawie plików.

Data Domain zapewnia najwyższe bezpieczeństwo dzięki szyfrowaniu lokalnemu oraz możliwości szyfrowania podczas transmisji danych.

Dell EMC Data Domain Servus Comp Kraków

 

ŁATWA INTEGRACJA I PROSTOTA OBSŁUGI

Systemy Dell EMC Data Domain łatwo integrują się z istniejącymi infrastrukturami i bezproblemowo można z nich korzystać przy użyciu różnych aplikacji do obsługi tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji. Rozwiązanie jest bardzo proste zarówno w instalacji, jak i w zarządzaniu, co przekłada się na ograniczenie kosztów administracyjnych i operacyjnych.

ODZYSKIWANIE SPRAWNOŚCI PO AWARII

Gdy dane trafiają do systemu Data Domain, od razu rozpoczyna się ich replikacja do ośrodka odzyskiwania danych po awarii. Aby spełnić rygorystyczne wymagania w zakresie odzyskiwania sprawności po awarii, oprogramowanie EMC Data Domain Replicator umożliwia replikację z szybkością 52 TB/godz. przez połączenie sieciowe 10 Gb. Systemy Data Domain replikują przez sieć wyłącznie unikatowe skompresowane dane. Wymagane do tego czas, przepustowość i koszty są niewielkie w porównaniu do wymagań tradycyjnych metod replikacji. Dzięki deduplikacji między ośrodkami przez dowolne segmenty sieci WAN przesyłane są wyłącznie unikatowe dane. Może to obniżyć wymagania dotyczące przepustowości sieci WAN nawet o 99%. Sprawia to, że replikacja przez sieć staje się szybka, niezawodna i niedroga. Systemy Data Domain obsługują elastyczne topologie replikacji, w tym kopię lustrzaną całego systemu, replikację dwukierunkową, replikację typu „wiele do jednego”, „jeden do wielu” oraz kaskadową.

Najważniejsze funkcje i korzyści:

 • Redukcja wielkości storage’u potrzebnego do przechowywania backupu o ok 80%
 • Znaczne skrócenie czasu i zmniejszenie zużycia energii potrzebnej do wykonania backupu
 • Szybsze odtworzenie systemu – krótsze RTO
 • Gwarancja wysokiej skalowalności – do 570 TB danych po deduplikacji
 • Ma wiele zastosowań – VTL, storage do backupu, serwer plików, storage do backupu z deduplikacją na źródle
 • Łatwy i przyjazny interfejs do zarządzania
 • Integracja z wieloma systemami do backupu
 • Jako jedyne pozwala wykonywać deduplikację na źródle wykorzystując protokół IP i FC (tylko w połączeniu z Networker i NetBackup)
 • Szybka i wydajna deduplikacja „w locie”
 • Różne sposoby dostępu i tryby pracy VTL, NFS, CIFS, DDBoost (deduplikacja na źródle).

Połączenie Dell EMC Data Domain z Dell EMC Avamar

W rozwiązaniu Avamar zastosowano architekturę przetwarzania równoległego (grid), która ułatwia liniowe zwiększanie wydajności przez proste dodawanie węzłów pamięci masowej. Każdy kolejny węzeł zwiększa moc obliczeniową procesorów, ilość pamięci, wydajność operacji wejścia/wyjścia i pojemność dysków w całej strukturze grid. Po dodaniu węzła pamięci masowej obciążenie danymi zostaje automatycznie zrównoważone bez obniżania wydajności systemu.
Dzięki integralności z systemem Data Domain można połączyć oba te rozwiązania ze sobą co skutkuje szybszymi i bardziej efektywnymi backupami.

Korzyści z połączenia Dell EMC Data Domain z Dell EMC Avamar:

 •  Lepsza organizacja backupów danych
 •  Wykorzystanie przepustowości sieci niższe nawet o 99%
 •  Mniejsze zapotrzebowanie na przestrzeń pod backup nawet 38x
 •  Krótszy czas backupu nawet o 50%
 •  Nawet 30x szybsze odtworzenie danych w porównaniu do tradycyjnego backupu

DORADZIMY I WDROŻYMY POLITYKĘ BACKUPU!

 

Servus Comp Technologies poleca produkty Dell EMC w E-SKLEP 4IT:

DELL EMC Avamar Servus Comp Kraków