dell_emc_data_domain Servus Comp

dell emc avamar servus comp - servus-it

DELL EMC Avamar

Tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie danych

DELL EMC Avamar

Dell EMC Avamar - nowa generacja rozwiązania software’owego:  oprogramowanie i system do deduplikacji kopii zapasowej i odzyskiwania utraconych danych. Dzięki wykonywaniu codziennej kopii zapasowej stanowi on pełną ochronę danych w całym przedsiębiorstwie lokalnym jak i wirtualnym. Jest najlepiej zarządzalnym i integralnym systemem backupowym.

 

Dell EMC Avamar

Elastyczność wyboru wdrożenia; w zależności od wymagań względem odzyskiwania danych oraz konkretnego przypadku użycia u klienta:
- Dell EMC Avamar Data Store jest gotowym do zastosowania rozwiązaniem w zakresie tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych, które integruje oprogramowanie Avamar z certyfikowanym przez EMC sprzętem w sposób zapewniający prostotę wdrożenia
i obsługi (M600, M1200, M2400, S2400).
- Dell EMC Avamar Virtual Edition pierwsze w branży wirtualne urządzenie deduplikujące przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych – składa się z oprogramowania Avamar wdrożonego jako urządzenie wirtualne.

Dell EMC Avamar to rozwiązanie zapewniające sprzęt (storage), na którym są przechowywane backupy, oraz oprogramowanie kierujące polityką ich wykonywania.
System Avamar stanowi najbardziej efektywne, globalne rozwiązanie deduplikacji danych, które jest dostępne na rynku. Umożliwia znaczące zmniejszenie ilości danych przesyłanych i zapisywanych,  jednocześnie eliminując wąskie gardła procesu tworzenia kopii zapasowej co skraca czas potrzebny na ich wykonywanie.

 

DELL EMC Avamar Servus Comp Technologies

DELL EMC Avamar

Funkcjonowanie

Dell EMC Avamar zapewnia globalną deduplikację o zmiennym bloku, co pozwala zmniejszyć nawet o 95% łączne wymagania dotyczące wielkości pamięci masowej przeznaczonej na kopie zapasowe. System Avamar oferuje również codzienną, wydajną asynchroniczną replikację danych, pozwalającą zaspokoić potrzeby związane z przywracaniem działalności po awarii. Dane kopii zapasowej mogą być szyfrowane w trakcie przesyłania i po zapisaniu, umożliwiając bezpieczne i ekonomiczne ich przechowywanie. W efekcie wymagania dotyczące przepustowości sieci związane z przesyłaniem kopii zapasowych zmniejszają się nawet o 99%, co pozwala na codzienne tworzenie i  szybkie przesyłanie pełnych kopii zapasowych.

Deduplikacja zmiennym blokiem to kluczowa funkcjonalność w zakresie eliminowania powtarzających się danych na poziomie mniejszym niż plik i  oznacza, że backupujemy tylko unikalne dane. Takie rozwiązanie znacząco redukuje ilość danych przesyłanych i składowanych. Przekłada się to na oszczędności wynikające z ograniczenia zakupów dodatkowej przestrzeni oraz kosztów operacyjnych takich jak zasilanie czy chłodzenie.

Odtwarzanie

W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, Dell EMC Avamar tworzy pełną, dzienną kopię bezpieczeństwa, która może być odtworzona szybko, w jednym kroku, eliminując konieczność odtworzenia etapowego – ostatniej pełnej i przyrostowej kopii. Avamar weryfikuje odtwarzalność danych, dając pewność, że dane są poprawne, gotowe do uruchomienia. Natychmiastowy dostęp do maszyn wirtualnych upraszcza i optymalizuje proces ich odtwarzania, a także zapewnia możliwość ochrony aplikacji bez konieczności ich zatrzymywania.

Najważniejsze funkcje i korzyści DELL EMC Avamar:

•    Unikatowa deduplikacja globalna i źródłowa
•    Redukcja dziennych, pełnych backupów tym samym skrócenie czasu wykonywania codziennych kopii zapasowych nawet o 90%
•    Szyfrowany backup danych poprzez sieć LAN/WAN
•    Codzienna weryfikacja integralności serwera Avamar i możliwości odzyskania danych kopii zapasowych
•    Prawdziwe, w pełni scentralizowane zarządzanie środowiskiem
•    Szybkie odtworzenie - brak potrzeby etapowego odzyskiwania najpierw pełnej kopii zapasowej, a następnie codziennych kopii przyrostowych
•    Integracja ze środowiskiem VMware
•    Elastyczność wdrożenia: Avamar DataStore, Avamar Virtual Edition
•    Idealny dla środowisk wieloodziałowych, wirtualnych, centrów danych, ochrony stacji roboczych
•    Zmniejszenie wymagań dotyczących przepustowości sieci wykorzystywanej do przesyłania kopii zapasowych nawet o 99% oraz zmniejszenie łącznej wielkości pamięci masowej przeznaczonej na kopie zapasowe nawet o 95% dzięki zmniejszeniu ilości danych w kopii zapasowej.

Połączenie Dell EMC Avamar z Dell EMC Data Domain

W rozwiązaniu Avamar zastosowano architekturę przetwarzania równoległego (grid), która ułatwia liniowe zwiększanie wydajności przez proste dodawanie węzłów pamięci masowej. Każdy kolejny węzeł zwiększa moc obliczeniową procesorów, ilość pamięci, wydajność operacji wejścia/wyjścia i pojemność dysków w całej strukturze grid. Po dodaniu węzła pamięci masowej obciążenie danymi zostaje automatycznie zrównoważone bez obniżania wydajności systemu.
Dzięki integralności z systemem Data Domain można połączyć oba te rozwiązania ze sobą co skutkuje szybszymi i bardziej efektywnymi backupami.

Korzyści z połączenia Dell EMC Avamar z Dell EMC Data Domain:

  •  Lepsza organizacja backupów danych
  •  Wykorzystanie przepustowości sieci niższe nawet o 99%
  •  Mniejsze zapotrzebowanie na przestrzeń pod backup nawet 38x
  •  Krótszy czas backupu nawet o 50%
  •  Nawet 30x szybsze odtworzenie danych w porównaniu do tradycyjnego backupu

Dell EMC Avamar w środowisku Vmware

Dell EMC Avamar deduplikuje globalnie dane kopii zapasowych na wszystkich fizycznych i wirtualnych serwerach. Dla środowisk wirtualnych elastyczne opcje tworzenia kopii zapasowych obejmują kopie zapasowe zadań lub obrazu, które wykorzystuje Vmware poprzez przyśpieszone i uproszczone zarządzanie, eliminację potrzeby posiadania dedykowanych serwerów kopii zapasowych i infrastruktury przechowywania danych.

Dell EMC Avamar pomaga przedsiębiorstwom w spełnieniu regulacji prawnych wynikających z konieczności długiego przechowywania danych. Odbywa się to przez umieszczanie danych na taśmach lub wirtualnej bibliotece taśmowej (VTL). Dane są przechowywane w pierwotnym formacie, z zachowaniem wszystkich pozwoleń i atrybutów, co w pełni pozwala na ich wykorzystanie w przyszłości. Możliwe jest też długie przechowywanie danych w chmurze.

DORADZIMY I WDROŻYMY POLITYKĘ BACKUPU!

 

Servus Comp Technologies poleca produkty Dell EMC w E-SKLEP 4IT:

DELL EMC Avamar Servus Comp Kraków