BACKUP

Polityka backupu oraz archiwizacji to kluczowe elementy bezpieczeństwa informatycznego

„Ludzie dzielą się na tych, którzy robią backup i na tych, którzy będą go robić.”

SERVUS COMP -  firma z tradycjami, wiedzą i doświadczeniem pragnie dziś zaprosić Państwa do kooperacji w jednej
z najważniejszych sfer związanych
z funkcjonowaniem infrastruktury informatycznej.

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że potrzeby przedsiębiorstw w zakresie wykonywania kopii bezpieczeństwa bardzo się różnią. W związku z tym oferujemy rozwiązania tak dla sektora małych i średnich firm jak i dla dużych przedsiębiorstw
z wieloma oddziałami.

Czas przemyślanych decyzji

Backup czyli kopia bezpieczeństwa to dane, które mają służyć do odtworzenia oryginalnych danych w przypadku ich utraty lub uszkodzenia.
Nawet najlepszy system backupu nie jest „samograjem” Posiadanie dokładnie określonego scenariusza na wypadek awarii na ogół doceniamy dopiero w momencie kiedy awaria już wystąpiła.

Archiwizacja danych

Backup nie jest alternatywą, a uzupełnieniem dla redundantnych systemów przechowywania danych w pamięci masowej, np. RAID. Systemy redundantne nie chronią przed przypadkowym nadpisaniem danych, co często się zdarza. Prawidłowo przygotowana kopia bezpieczeństwa danych sprzed zmian (zamierzonych lub niezamierzonych) pozwoli nam uniknąć utraty ważnych informacji i poniesienia strat finansowych z tym związanych.

W zależności od Państwa potrzeb, dobierzemy adekwatne oprogramowanie i urządzenia lub zaadaptujemy posiadaną przez Państwa infrastrukturę do uzyskania optymalnych wyników wskazując i likwidując istniejące problemy.

Pomożemy Państwu oszacować ilość i zmienność danych a nasi fachowcy doradzą co i jaką procedurą backupu objąć.

Pokażemy jakie rozwiązania są dostępne dla zapewnienia bezpieczeństwa informatycznego oraz przedstawimy wymagania, jakie przed systemem backupu stawia wirtualizacja serwerów.

Wdrożymy też odpowiednią dla Państwa potrzeb politykę backupu i jeśli to potrzebne - przeszkolimy pracowników
w zakresie obsługi zainstalowanego oprogramowania.

Jako partner wielu liczących się na rynku producentów dostarczamy ich urządzenia oraz oprogramowanie, ale także wiedzę niezbędną do poprawnego doboru rozwiązania i umiejętności poparte wieloma wdrożeniami. Stawiając na kompleksową obsługę naszych kontrahentów wspieramy Państwa również posprzedażowo – doraźnie lub też w postaci stałej opieki serwisowej.

W naszej ofercie posiadamy rozwiązania takich firm jak: DELL EMC (Networker, Avamar, VRanger), HP, IBM, Symantec, Veeam, Xopero, CTERA, VMWare, Oracle, CommVault, NetVault i inne.

Dopasowujemy je do Państwa potrzeb uwzględniając kluczowe czynniki takie jak: ustalone RPO i RTO (RPO – Recovery Point Objective – akceptowalny poziom utraty danych wyrażony w czasie; RTO – Recovery Time Objective – czas w jakim należy przywrócić procesy po wystąpieniu awarii), łatwość zarządzania, stosowanie kompresji i deduplikacji backup’owanych danych (eliminowanie powtarzających się części w zbiorze danych czego celem jest ograniczanie ilości miejsca potrzebnego do przechowywania kopii zapasowych) oraz koszt rozwiązania i jego utrzymania.

POMOŻEMY! DORADZIMY I WDROŻYMY POLITYKĘ BACKUPU!

Backup Servus Comp archiwizacja danych