Czas przemyślanych decyzji

Nawet najlepszy system backupu nie jest „samograjem” Posiadanie dokładnie określonego scenariusza na wypadek awarii na ogół doceniamy dopiero w momencie kiedy awaria już wystąpiła.

Polityka backupu oraz archiwizacji to kluczowe elementy bezpieczeństwa informatycznego. Czas potrzebny na odtworzenie danych po awarii i przywrócenie funkcjonalności ( RTO ) oraz ilość danych, na utratę których możemy sobie pozwolić ( RPO ) powinny być dokładnie przemyślane oraz dobrane. Servus Comp od wielu lat pomaga Firmom wyjść cało z opresji - wszystkie parametry usługi dopasujemy do profilu działalności i procesów biznesowych w Państwa Firmie.

 

  • Pomożemy Państwu oszacować ilość i zmienność danych.
  • Nasi fachowcy doradzą co i jaką procedurą backupu objąć.
  • Pokażemy jakie rozwiązania są dostępne dla zapewnienia bezpieczeństwa informatycznego.
  • Przedstawimy wymagania, jakie przed systemem backupu stawia wirtualizacja serwerów.
  • Wdrożymy politykę backupu.

 

Systemy backupu należy dobierać wyjątkowo starannie - to one odpowiadają za nasze strategiczne dane. Jest wielu dostawców systemów do backupu oraz wielu producentów sprzętu do jego wykonywania. Ze względu na nasze doświadczenie zapraszamy do kontaktu naszymi fachowcami, którzy wybiorą, zainstalują i wdrożą  w życie kompleksowy system backupu newralgicznych danych w Państwa Firmie.

POMOŻEMY! DORADZIMY I WDROŻYMY POLITYKĘ BACKUPU!

Co dzieje się z naszymi danymi na taśmach czy dyskach? Czy przechowujemy je tam tylko na wypadek awarii, czy też chcemy mieć dostęp do wielu poprzednich wersji? To ważne pytania w świetle wymogów retencji danych.

Czy snapshot jest backupem? Czy musimy przechowywać ten sam plik w dziesięciu kopiach, tylko dlatego, że występuje na wszystkich maszynach wirtualnych? Powszechne stosowana wirtualizacja serwerów nie pozostaje bez wpływu na wybór odpowiedniego rozwiązania do backupu, należy odpowiedzieć sobie na szereg dodatkowych pytań aby z czystym sumieniem móc dobrać rozwiązanie.

Deduplikacja i kompresja, Crash Consistent czy Application Consistent? A może Disaster recovery oraz bussiness continuity?

Ileż pytań, tak wiele odpowiedzi... Nawet najlepszy system backupu nie jest „samograjem”, stąd naturalna potrzeba fachowej porady, Może dzięki temu, dzięki dokładnie określonemu scenariuszowi na wypadek awarii, unikniemy jej kosztownych skutków. Specjaliści z Servus Comp polecają swoje usługi!

 

Zapraszamy do kontaktu w celu dobrania odpowiedniej konfiguracji urządzeń do backupu danych
lub bezpośrednio do naszego sklepu, gdzie mogą Państwo samodzielnie skonfigurować sprzęt:

> Backup na dysk <
> Macierz PowerVault™ Dell™ – Pamięć Masowa <
> Backup na taśmę <

Polecamy też dział REALIZACJI:

> Bibliotek Taśmowa Dell™ PowerVault™ TL 2000 <
> Macierz Dell™ PowerVault™ MD 3200i <

WDRAŻAMY NAJNOWSZE TECHNOLOGIE!